Мечтан финал в Пекин - Джокович срещу Надал

Световният номер 1 Новак Джокович ще се изправи срещу Рафаел Надал в мечтан финал на турнира в Пекин. Това стана ясно, след като по-рано днес испанецът записа успех na 1/2-финала срещу Фабио Фонини (Италия), а Джокович се наложи с 6:2, 6:3 срещу Давид Ферер. 28-годишният сърбин стигна до 67-ия си успех през този сезон след 74 минути игра, а само една победа го дели от шестата му корона в Пекин. Той е шампион в изданието през 2009 г. и 2010 г., както и в периода между 2012 г. и 2014 г.

Поставеният под номер 1 в схемата сърбин реализира два бързи пробива в първия сет и поведе с 4:1. В шестия гейм Ферер върна един брейк, но веднага след това отново изпусна подаването си. Макар и колебливо и след два спасени брейкпойнта Джокович затвори частта при 6:2.

Във втория сет отново испанецът се пропука пръв. Той изостана с 1:2, а след това загуби сервис-гейма си и за 2:5. Ферер остана още малко в мача с пробив на свой ред за 3:5, но няколко минути по-късно Джокович продължи размяната на пробиви с още един, който оформи и крайния резултат в сета - 6:3.
Това не сблъсък номер 21 в съперничеството на двамата тенисисти и 16-а победа за носителя на 10 титли от Големия шлем.

В опит да завоюва своя осми трофей през изключително успешната 2015 година Новак ще мери сили с Надал в неделя oт 14,30 часа българско време. По-рано през сезона Ноле спечели три от четирите турнира от Големия шлем - Australian Open, "Уимбълдън" и US Open, както и "Мастърс" надпреварите в Рим, Монте Карло, Маями и Индиън Уелс.

Новак и Рафа са се изправяли един срещу друг 44 пъти до момента, като испанецът води с 23 победи. За последно Краля на клея обаче е печелил срещу Джокович на миналогодишния "Ролан Гарос". След това Надал има поражения срещу лидера в ранглистата - в Монако, както и на тазгодишното Открито първенство на Франция по тенис.