Ужасът за Челси продължава (видео)

Ужасяващият сезон на шампиона на Англия Челси продължава с пълна сила. Защитаващият титлата от миналия сезон тим на Жозе Моуриньо допусна поредна загуба, този път с 1:3 у дома от Саутхамптън. "Сините" допуснаха пълен обрат на у дома и по този начин регистрираха второ поражение пред собствена публика в четири домакински двубоя. Така гордостта на Специалния - крепостта "Стамфорд Бридж", на която той имаше 100 поредни мача без загуба, рухна през настоящия сезон. Вилиан даде ранен аванс на "сините", но малко преди почивката Стивън Дейвис изравни. Много слабата игра на домакините продължи и през втората част и те допуснаха пълен обрат. Садио Мане и Грациано Пеле наказаха Бегович за крайното 1:3.

Бразилецът Вилиан откри резултата много красиво попадение от пряк свободен удар. В 10-ата минута на мача крилото на "сините" изненада Маартен Стекеленбург с много красив шут, който го прехвърли и след рикошет в лявата му греда влетя в мрежата за 1:0.

След страхотното начало за домакините, постепенно "светците" изравниха играта и на два пъти имаха сериозни претенции за дузпа в своя полза, след като първо Вирджил ван Дайк, а след това и Садио Мане бяха фаулирани в наказателното поле, но реферът Робърт Мадли подмина и двете ситуации.

Така се стигна до 44-ата минута, в която Саутхамптън успя да изравни. Грациано Пеле свали с гърди топката пред наказателното поле и там Стивън Дейвис с мощен удар по тревата я прати в мрежата на Асмир Бегович за 1:1.

След почивката проблемите на Челси продължиха. В 60-ата минута Садио Мане направи обрата на Саутхамптън пълен. Той бе изведен сам срещу Асмир Бегович и макар босненският страж да отрази удара му, топката се дотъркаля в мрежата му.

Oт своя страна домакините продължиха с безидейната си игра и най-опасната ситуация, до която стигнаха пред вратата на Стекеленбург бе един пробив на Радамел Фалкао, който успя да се пребори с Жозе Фонте в наказателното поле и се озова сам срещу вратаря. При досега си със стража Фалкао се хвърли на тревата и поиска дузпа, но съдията не само, че не отсъди такава, а и го декорира с жълт картон за симулация.

В 73-ата минута ситуацията на "сините" от Лондон стана още по-неприятна. Грациано Пеле, който бе асистирал за предните две попадения на своя тим, сам овенча отличната си игра с гол за 1:3. Италианският национал получи топката отдясно на атаката на своя отбор, напредна необезпокояван от защитниците на Челси и с диагонален удар покрай Бегович отбеляза трето попадение във вратата на домакините.

До края на мача домакините не успяха да създадат абсолютно нищо пред вратата на съперника и трябваше да се примирят с чевъртата си загуба от осем мача от началото на сезона. Поражението и фактът, че "сините" са взели едва осем от възможни 24 точки, ги оставя на незавидното 16-о място в класирането. Саутхамптън, който все още не познава вкуса на поражението в гостуванията си от началото на сезона, се изкачи на деветото място с 12 точки в актива си.