Трудна задача пред ЦСКА - София в реванша след успеха на Ботев (Пловдив) в София - на живо от "Колежа" със съставите на двата отбора

Аякс измъкна равенство от Селтик в голов трилър (видео)

Два от грандовете на европейския футбол Аякс и Селтик изесоха красив и много резултатен  мач на "Амстердам АренА", завършвайки наравно 2:2. Домакините бяха далеч по-активният отбор през по-голяма част от 90-те минути, но в крайна сметка трябва да се радват на равенството, след като на два пъти изоставаха в резултата, а попадението на Шьоне за крайното 2:2 падна само шест минути преди края на мача.

Нир Битън откри резултата за гостите в самото начало на двубоя след пас на Крис Комънс и мощен диагонален удар покрай плонжа на Яспер Силесен. В 25-ата минута обаче Виктор Фишер изравни с плътен удар по тревата и оползотвори сериозният териториален натиск, който домакините успяха да наложат след ранното попадение в своята врата. Лустиг бе точен с глава след изпълнение на корнер.

Четири минути преди края на полувремето обаче Селтик отново излезе напред в резултата. Така въпреки сериозният домакински натиск, гостите бяха тези, които се оттеглиха на почивка с аванс в резултата.

През второто полувреме обаче домакините натиснаха още повече и в крайна сметка успяха да стигнат поне до изравняване на резултата. Те бяха подпомогнати и от червения картон на бранителя на Селтик Емилио Изагире, който напусна игра в 74-ата минута след втори жълт картон. Шест минути преди края на редовните 90 Ласе Шьоне донесе равенството за отбора на Аякс, след като негов опит за центриране влетя директно във вратата на Крейг Гордън за крайното 2:2.

АЯКС - СЕЛТИК - 2:2
0:1 - Битън (8)
1:1 - Фишер (25)
1:2 - Лустиг (42)
2:2 - Шьоне (84)