Юнус Мали развинти Хофенхайм (видео)

Отборът на Майнц 05 записа нов успех в актива си в Бундеслигата, след като надигра с 3:1 Хофенхайм в първи мач от 5-ия кръг. Домакините на "Кофейс Арена" първи получиха гол в своята врата дело на Жонатан Шмид в 13-ата минута, но след това Юнус Мали се развихри и наниза хеттрик в 18-ата, 61-ата и 68-ата минута, с който донесе успеха на своя тим. Тодор Неделев отново не игра за Майнц.

Хофенхайм имаше шанса пръв да открие резултата. В 13-ата минута Еуген Полански даде прекрасен пас за Шмид, който изскочи зад защитата и хландокръвно реализира за 0:1. Радостта на гостите обаче бе кратка и в 18-ата минута Мали получи пас отляво, напредна в наказателното поле, финтира защитник и прати топката в близкия ъгъл на вратата за 1:1.

Играчите на Майнц продължиха да търсят успеха и в средата на второто полувреме стигнаха до нови два гола. В 61-ата минута Мали получи на границата на наказателното поле и с прекрасен изстрел в далечния ъгъл на вратата направи 2:1. В 68-ата минута пък Йошинори Муто напредна в пеналта и върна към точката на дузпата, където първият удар на Мали бе блокиран, но при добавката той бе точен за крайното 3:1.

Така Майнц събра актив от 9 точки и временно излезе на 3-ото място в класирането. Хофенхайм пък все още няма победа в актива си и с 1 спечелена точка се намира на 15-ата позиция.