Ураган отнесе Лацио в Неапол (видео+галерия)

Отборът на Наполи направи на пух и прах Лацио в дербито от 4-ия кръг на Серия "А". Тимът на Маурицио Сари разби с 5:0 бронзовия медалист от последния сезон пред 40 000 тифози на "Сан Паоло" и записа първа победа за този сезон в калчото. Интересното е, че през седмицата "небесносините" дебютираха с 5:0 срещу Брюж в груповата фаза на Лига Европа, като в рамките на няколко дни зарадваха тифозите си с 10 вкарани гола и нито един допуснат.

От самото начало на срещата домакините бяха пълни господари. Гонзало Игуаин (14, 59), Алан Маркес (35), Лоренцо Инсиние (48) и Маноло Габиадини (80) вкараха головете в мрежата на Федерико Маркети.

Наполи - Лацио 5:0 Неаполитанците започнаха силно срещата, като Игуаин и Инсиние си правеха каквото искат с противниковата отбрана. Именно аржентинецът откри головата сметка в мача с хубав удар извън наказателното поле в 14-ата минута. Последва гол на Маркес в 35-ата, който изведен чудесно от Инсиние не сбърка. Това бе неговият втори пореден гол, след като преди това в 105 в Серия "А" имаше едва един.

Последва нов пропуск на Инсиние преди почивката. Нисичкият нападател обаче записа името си сред голмайсторите в началото на втората част. Игуаин навърза няколко бранители и стреля, Маркети изби, а при добавката италианският национал направи резултата класически в 48-ата минута, като за първи път от ноември 2012 година вкара в два поредни мача от калчото

Наполи - Лацио 5:0 Шоуто на Игуаин също продължи и в 58-ата минута Лацио вече губеше 0:4 след нов гол на бившия голаджия на Реал Мадрид. Той се откъсна отдясно и не остави шансове на Маркети. Интересното е, че това бе негов 10-и гол от пет мача в Серия "А" срещу "бианкочелестите", като на нито един друг отбор не е вкарвал толкова много попадения на Апенините.

Сари смени двамата си нападатели, а в 80-ата минута резервата Габиадини направи загубата на "орлите" още по-тежка с технично изпълнение. Той бе изведен зад защитата и технично прехвърли вратаря на гостите. Минута преди края Кейта пропусна сам срещу Пепе Рейна, а в последната минута гредата спаси домакините след удар с глава на Сергей Милинкович-Савич.

Наполи - Лацио 5:0 Интересното е, че Лацио допуска втора много тежка загуба от две гостувания този сезон в калчото. Тимът на Стефано Пиоли загуби с 0:4 от Киево във Верона в първия кръг, а дни по-рано бе отстъпил с 0:3 на Байер Леверкузен срещата-реванш от плейофа на Шампионската лига след победа с 1:0 в Рим.
Наполи пък прекъсна серията си от седем поредни мача в първенство, в които допускаше по два или повече гола във вратата си. За последно при успеха с 3:0 на 3-и май над Милан тимът остана със суха мрежа в Серия "А".