Наполи с нова издънка и все още без победа

Отборът на Наполи записа нов мач без победа в италианското първенство. Футболистите на Маурицио Сари не успяха да надвият Емполи при гостуването си на "Карло Кастелани". По този начин "адзурите" се спънаха в бившия тим на своя настоящ треньор, над чиято глава се заформя сериозна буря. Намиращият се в отлична форма Рикардо Сапонара откри за домакините още в третата минута със своя трети гол от началото на кампанията. Лоренцо Инсиние изравни за Наполи веднага след това, но Мануел Пучарели отново даде аванс на Емполи. След почивката Алан Маркес направи 2:2. В следващия кръг неаполитанците приемат Лацио.