Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 7:0

Наполи стартира с разгром в Лига Европа (видео)

Отборът на Наполи стартира с разгромна победа с 5:0 над Брюж в първия си мач от група "D" на Лига Европа. Неаполитанците бяха пълни господари на терена на "Сан Паоло" и можеха да спечелят и по-убедително.

Домакините откриха резултата още в 5-ата минута, когато по малко куриозен начин Хосе Кайехон центрира отдясно, топката прехвърли вратаря и се озова във вратата за 1:0. След това Дрис Мертенс заби още две бързи попадения в средата на полувремето. В 19-ата минута Кайехон центрира отдясно и белгиецът отблизо засече кълбото в мрежата за 2:0. В 25-ата минута пък след заучено положение от фаул Мертенс получи прехвърлящ пас в пеналта и без забавяне от воле доведе нещата до 3:0.

И през втората част италианците продължиха да доминират и в 53-ата минута Хамших получи чудесен пас в наказателното поле, с едно докосване успя да елиминира прекия си пазач и вратаря и без проблеми отбеляза в опразнената врата за 4:0. Петият гол пък отново бе дело на Кайехон в 77-ата минута, който бе изведен на скорост и сам срещу вратаря не сгреши.

В същото време в другия мач от групата Мидтиланд надигра с минималното 1:0 Легия (Варшава). Успехът на датчаните дойде след автогол на Кухарчик в 60-ата минута. Това обаче е без значение, като тока домакините взеха важни три точки в актива си.

Така след изиграването на първите мачове Наполи поведе в групата с 3 точки, колкото има и Мидтиланд, но италианците са с по-добра голова разлика. Легия и Брюж остават на последните две места с нулев актив.

НАПОЛИ - БРЮЖ - 5:0
1:0 - Кайехон (5)
2:0 - Мертенс (19)
3:0 - Мертенс (25)
4:0 - Хамшик (53)
5:0 - Кайехон (75)

МИДТИЛАНД - ЛЕГИЯ (ВАРШАВА) - 1:0
1:0 - Кухарчик (60) авт.