Щутгарт се събуди от шестия опит (видео)

Щутгарт пое глътка въздух с важен успех с 3:1 при гостуването си на Хановер 96 в среща от шестия кръг на германския шампионат. Това беше пряк сблъсък между двата от тимовете на дъното, които до днес нямаха победа. Триумфът на "HDI Арена" засега спасява кожата на наставника на "швабите" Александер Цорнигер, който след пет поредни загуби вече си беше подготвил оставката. Не такъв е късметът на колегата му Михаел Фронтцек, който от утре може да се оглежда за нова работа. Неговият тим е на последно място със само една точка и с голова разлика от минус 10.

Мачът започна обещаващо с три гола в рамките на само четири минути. В 14-ата минута Хироши Кийотаке поднесе топката на Кенан Караман на празна врата за 1:0. Отговорът на Щутгарт обаче беше светкавичен и Кристиан Гентнер изравни за 1:1 в 16-ата минута, а още две след това младият Тимо Вернер беше точен за 2:1 в полза на гостите.

В края на полувремето Марсело стреля коварно по земя, но топката се отби в страничната греда на вратата на Щутгарт. Секунди след това Филип Костич пропусна още тук да реши спора, като с решителна намеса се отличи националът Рон-Роберт Цийлер.

През втората част Щутгарт заигра още по-здраво в защита и не позволи на "96" да стигне поне до точка. В последната минута румънецът Александру Максим заби третия гол след излизане на вратаря далеч напред.