Айнтрахт отнесе главата на Щутгарт (видео)

Щутгарт записа трета поредна загуба в Бундеслигата и остава без точка от началото на новия шампионат. Този път "швабите" бяха разгромени от Айнтрахт (Франкфурт) с 4:1 у дома, като пък това е първи успех за гостите. Футболистите на Армин Фее бяха безпогрешни в ключовите моменти и хладнокръвно се възползваха от своите шансове, като разликата направи Харис Сеферович и Люк Кастайньос. Двамата или вкараха, или изработиха всички попадения за своя отбор.

В 11-ата минута Сеферович центрира отляво и Адам Хлушек смълча "Мерцедес Бенц Арена", засичайки топката в собствената си мрежа. И докато испанецът  показваше класа, на другия полюс беше нападателят на Щутгарт Мартин Харник. Австриецът направи два сериозни пропуска и заслужено беше сменен още на почивката. Първо Харник пропусна в 15-ата минута, но след още четвърт час съотборникът му Даниел Дидави изравни след грешка на съдите, които не маркираха засада след центриране на Сере Дие.

Така се стигна до 34-ата минута, когато Харник направи пропуска на сезона, след като от няма и два метра би над гредата при празна врата. Гостите от Франкфурт наказаха това и в 42-ата минута Сеферович избяга от отбраната, за да асистира на Кастайньос за дебютното му попадение в Бундеслигата.

Щутгарт не съумя да изравни в 56-ата минута, когато Лукас Храдецки парира шут на Тимо Вернер, а малко след това вратарят сгреши при центриране, но липсата на опит на Тимо Баумгартъл си каза думата и младокът пропусна на празна врата.

Тогава Айнтрахт натисна газта и реши срещата. В 67-ата минута Кастайньос излезе сам срещу Пжемислав Титон, който го препъна в полето си и последва дузпа с червен картон за стража на домакините. Сеферович не даде шанс на влезлия по спешност Одисеас Влаходимос и трите точки вече бяха гарантирани. Три минути преди края Кастайньос вкара за 4:1 след нова контраатака.