Аугсбург изпусна Айнтрахт във Франкфурт (видео)

Отборите на Айнтрахт (Франкфурт) и Аугсбург завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от втория кръг на Бундеслигата. Гостите от Бавария могат повече да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като бяха по-активният тим през по-голямата част от мача и водеха четири минути преди края на двубоя.

Резултатът бе открит в 23-ата минута, когато след една грешка в средата на терена на домакините, Халил Алтънтоп изведе Каиуби на чиста позиция и бразилецът откри с прецизен удар. През втората част домакините наложиха натиск, но по-опасните положения отново бяха за Аугсбург. В 85-ата минута Тобиас Вернер пропусна да подпечата победата на тима си, след като излезе сам срещу вратаря, но не успя да преодолее Лукас Хардецки. Това изигра лоша шега на гостите, след като в следващата атака резервата на домакините Лука Валдшмит проби по дясното крило и намери на чиста позиция Марко Рус, който изравни за крайното 1:1.

Това бе първа точка и за двата отбора през новия сезон, след като в първите си мачове тимовете записаха загуби.