Четири гола, шестима дебютанти и ударно начало на Ливърпул (видео)

Ливърпул победи с 4:0 сборния отбор Тай Ол Старс в първия двубой от предсезонното турне на мърсисайдци, игран на стадион "Раджамангала". Лазар Маркович (3'), Мамаду Сако (42'), Адам Лалана (52')  и Дивок Ориги (88') се разписаха за успеха, като за белгиеца това бе и дебютен гол с екипа на Ливърпул.

Брендън Роджърс, който заложи на два различни състава за двете полувремена, започна в схема 4-4-2, като играчите в халфовата линия бяха разположени в диамант. Лазар Маркович бе зад напателите Дани Ингс, който дебютира, и Рики Ламбърт.

Маркович откри резултата само след 90 секунди, след като бе изведен много добре от Тейшейра, премина покрай вратаря и прати топката в мрежата. В 24-ата минута Ингс вкара втори гол, но попадението му бе отменено заради нарушение на Сако. Именно французинът покачи на 2:0 в края на първата част, след като засече с глава центриране на Тейшейра от корнер.

След края на първото полувреме заваля проливен дъжд в Банкок, който влоши състоянието на терена. Въпреки това Ливърпул вкара още два гола. Лалана се разписа  в 52-ата минута, след като бе изведен с фамозно подаване, с рабона, от капитана Джордан Хендерсън.

Последваха минутите на Дивок Ориги, който първо на два пъти удари гредите, но две минути преди края се разписа с глава за крайното 4:0.

Дебют с фланелката на Ливърпул направиха Адам Богдан, Джо Гомес, Дани Ингс, Натаниел Клайн, Джеймс Милнър и Дивок Ориги.

Ливърпул (първо полувреме): Богдан, Гомес, Туре, Сако, Уиздъм, Лейва, Роситър, Тейшейра, Маркович, Ингс, Ламбърт

Ливърпул (второ полувреме): Миньоле, Клайн, Шкъртел, Ловрен, Магуайър, Алън, Хендерсън, Милнър, Айб, Лалана, Ориги