Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:2

Унгария с важен успех в Хелзинки

Футболистите на Унгария направиха важна крачка към достигане поне до баражите за участие в Евро 2016, след като победиха с 1:0 при гостуването си на директния конкурент Финландия в Хелзинки. Единственият гол в мача падна десетина минути преди последния съдийски сигнал и негов автор стана Золтан Щибер, който се разписа с удар от 30 метра.

Така унгарците събраха 11 точки от 6 мача и вървят трети във временното класиране. Финландия остана на четвърто място с едва 4. Лидерът Румъния пък гостува на Северна Ирландия в по-късния мач за деня от програмата на група "Д". Аутсайдерите Фарьорски острови и Гърция също ще изиграят мача помежду си.