Сърбия с фантастичен обрат с 3:2 над Бразилия в Нови Сад (ВИДЕО)

Мъжкият национален волейболен отбор на Сърбия записа втора победа в Световната лига и в същото време нанесе първа загуба на световния №1 Бразилия. "Плавите" сътвориха фантастичен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (22:25, 23:25, 25:23, 25:21, 15:13) в първия мач помежду им от 3-ия кръг в Група "А" на първата дивизия, игран късно снощи пред над 8000 зрители в зала "Войводина" в Нови Сад. Втората среща помежду им е утре (14 юни) от 21,00 часа българско време в Белград.

Двата отбора започнаха предпазливо в началото на първия гейм, но постепенно "Селесао" поведе с 10:8. Независимо от усилията на домакините от Сърбия, разликата нарасна до 19:14 благодарение на Уолъс де Соуса, след което Бразилия спокойно поведе с 1:0 след 25:22. Борбата във втората част бе също точно толкова здрава както в първата. Все пак "плавите" не успяха да спрат атаките на Уолъс и Бразилия поведе с 22:19, след което затвори гейма в своя полза при 25:23. При това положение бразилците се надяваха да спечелят чисто с 3:0, но не така мислеха момчетата на Никола Гърбич. С подкрепата на феновете си и силните атаки на Александър Атанасийевич Сърбия спечели третия гейм с 25:23. Сърбите продължиха натиска си и в четвъртата част и успяха да вкарат мача в тайбрек след 25:21. В петия решителен гейм Сърбия успя да поведе едва при 12:10, след което го спечели с 15:13, а с това и мача с 3:2.

Звездата на Сърбия Александър Атанасийевич стана най-полезен за своя тим с 20 точки (51% ефективност в атака) за победата. Неманя Петрич добави 13 точки (2 блока и 41% ефективност в атака), а центровете Марко Подрасчанин (75% ефективност в атака) и Сречко Лисинац (2 блока, 1 ас и 82% ефективност в атака) се отчетоха с по още 12 точки за успеха. За "Селесао" над всички бе Уолъс де Соуса с 24 точки (1 блок, 2 аса и 55% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха.

СЪРБИЯ - БРАЗИЛИЯ 3:2 (22:25, 23:25, 25:23, 25:21, 15:13)
СЪРБИЯ: Марко Ивович 10, Неманя Петрич 13, Никола Йовович 1, Александър Атанасийевич 20, Марко Подрасчанин 12, Сречко Лисинац 12 - Невен Майсторович-либеро (Милан Катич, Никола Ковачевич 6, Александър Околич, Саша Старович)
Старши-треньор: Никола Гърбич
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 2, Исак Сантош 11, Уолъс Де Соуса 24, Мурильо Ендрес 4, Лукаш Сааткамп 10, Рикардо Лукарели 14 - Серджо Сантош-либеро (Луис Фелипе Фонтелеш, Риад Рибейро, Леандро Висото 1, Уилям Аржона 2)
Старши-треньор: Роберлей Леоналдо.