Бразилия удари Сърбия с 3:1, Мурильо се завърна в игра (ВИДЕО)

Световният №1 в мъжкия волейбол - Бразилия, записа втора поредна победа в Световната лига. Волейболистите на "Селесао", са водени от помощник-треньора Роберлей Леоналдо заради наложеното наказание от 10 мача на селекционера Бернардо Резенде, надделяха вкъщи над Сърбия с 3:1 (25:18, 25:20, 19:25, 25:22) във втория си мач от Група "А" на първата дивизия, игран този следобед пред над 8000 зрители в зала "Естадио Жорналиста Фелипе Друмонд" в Бело Оризонте.

По този начин бразилците, които са домакини на финалите в първата дивизия на Лигата, имат 5 точки след 2 победи от 2 мача, докато Сърбия е с една спечелена точка, но без победа. Следващия уикенд Бразилия отново е домакин, но този път на дебютанта в дивизията Австралия, а "плавите" гостуват на Италия.

След един мач наказание от FIVB в игра за домакините се завърна опитният посрещач и капитан на тима Мурильо Ендрес. Сърбинът Урош Ковачевич показа изключително впечатляваща игра в първия гейм. Въпреки това, триото Уилям Аржона - Исак Сантош - Уолъс Де Соуса, които са съотборници и в отбора на Сада (Крузейро), демонстрираха страхотно взаимодействие и синхрон, а Бразилия спечели частта с убедителното 25:18. "Плавите" започнаха по-силно втория гейм и с няколко чудесни атаки на звездата си Александър Атанасийевич, но Уолъс и Рикардо Лукарели показаха, че се намират в топ форма и "Селесао" поведе с 2:0 след 25:20.

Сърбите, водени от Урош Ковачевич, показаха най-накрая потенциала си в третия гейм. Отличните сервиси и добрата игра на блокада и атака донякъде затрудни посрещането на домакините и Западните ни съседи взеха гейма с 25:19. Бразилците, обаче, отново демонстрираха пълния си потенциал и умения в четвъртата част. Уолъс буквално разстрелваше съперниците си с мощните си атаки и асове. Волейболистите на Сърбия все пак се бориха и за момент изравниха, но в крайна сметка Бразилия спечели с гейма с 25:22, а с това и мача с 3:1.

Над всички за бразилския тим бе Уолъс Де Соуса с 19 точки (2 блока, 2 аса и 54% ефективност в атака), а Риад Рибейро добави още 16 точки (4 блока, 3 аса и 82% ефективност в атака) за победата. За сърбите Урош Ковачевич (2 блока, 1 ас и 42% ефективност в атака) и Марко Ивович (2 аса, 52% ефективност в атака и 60% перфектно посрещане) реализираха съответно 17 и 15 точки, но и това не помогна за успеха.

БРАЗИЛИЯ - СЪРБИЯ 3:1 (25:18, 25:20, 19:25, 25:22)
БРАЗИЛИЯ: Исак Сантош 5, Уолъс Де Соуса 19, Уилям Аржона, Мурильо Ендрес 5, Рикардо Лукарели 9, Риад Рибейро 16 - Серджо Сантош-либеро (Рафаел Де Оливейра, Евандро Гера 1, Луис Фелипе Фонтелеш, Фелипе Силва-либеро)
Старши-треньор: Роберлей Леоналдо
СЪРБИЯ: Урош Ковачевич 17, Марко Ивович 15, Никола Йовович, Александър Атанасийевич 4, Марко Подрасчанин 8, Сречко Лисинац 13 - Никола Росич-либеро (Константин Чупкович, Алекса Бърджович 3, Саша Старович 4, Невен Майсторович-либеро)
Старши-треньор: Никола Гърбич.