Инфарктни развръзки в битката за Серия "А" (видео)

Отборите на Болоня и Пескара ще определят последния участник в Серия "А" за сезон 2015/16. В полуфиналните плейофи в Серия "Б" Болоня елиминира драматично Авелино, а Пескара отстрани Виченца.

На "Ренато Дал'Ара" домакините бяха в ролята на фаворит след победата си с 1:0 като гост, но накрая само късметът ги спаси от огромен провал. Болоня загуби с 2:3, но продължи напред само заради правилото, което дава предимство на тима, завършил на по-предно място в редовния сезон.

Отборът на Делио Роси се озова в ролята на догонващ още в 7-ата минута след попадение на Марсело Трота. В 19-ата Роберт Акуафреска изравни, но в самия край на полувремето Трота отново изведе гостите напред. В 51-ата минута Даниеле Кача се разписа за 2:2 и Авелино вече се нуждаеше от два гола. В 84-ата минута Муса Коне върна надеждите на бившия отбор на Андрей Гълъбинов, а същинската драма настъпи в добавеното време, когато шут на Луиджи Касталди срещна гредата и топката не пожела да влезе за четвърти път във вратата на Болоня.

Интересно се разви и реваншът между Виченца и Пескара. Гостите имаха предимство след победата си с 1:0 в първия мач и поведоха в 4-ата минута с автогол на Марио Сампризи, което максимално ги доближи до финала. В 45-ата минута Федерико Морети изравни, но Бярнар Бярнсон вкара втори гол за Пескара. Крайното 2:2 оформи Андреа Коко в 81-ата минута.