Авелино изненада Специя и продължава на полуфиналния плейоф в Серия "Б"

Авелино поднесе втората изненада в плейофите за влизане в Серия "А". Осмият в класирането в Серия "Б" тази вечер победи с 2:1 като гост петия Специя и така се класира на полуфиналния плейоф. Гостите се нужаеха от продължения, за да стигнат до успеха, но въпреки това успяха да отстранят своя съперник.

Антонио Зито откри резултата в мача за Авелино в 40-ата минута, но Йосип Брезовец успя да възстанови равенството в 71-ата минута, като този резултат се запази до края на редовното време и се наложи да се играят продължения. В тях отново гостите успяха да стигнат до гол в 97-ата минута чрез Джанмарио Коми, който се оказа и победен в мача.

Така Авелино продължава на 1/2-финал, където ще се срещне с тима на Болоня. По-рано пък подобна сензация поднесе и отбора на Пескара, който отстрани като гост Перуджа също с 2:1.