Божинов празнува, Гълъбинов страда

Българският нападател Валери Божинов остана на пейката през всички 90 минути в днешния 41-и кръг на Серия "Б" при изключителното важната победа на отбора му с 2:1 при гостуването на Модена.
Успехът остави много големи шансове на тима от Умбрия да остане в групата, като дори излезе от зоната плейаут с актив от 48 точки преди последния кръг.  Уругвайският нападател Авенати, който бе предпочетен пред Божинов донесе победата с гол в 77-ата минута, негов 11-и за сезона.

Срещата започна лошо за съотборниците на Божинов, които след автогол на Мечариело в 31-ата минута виждаха изпадането. Капитанът на тима Фацио обаче възстанови равенството в последните секунди на полувремето. През второто полувреме Тернара стигна до важните три точки, като изпревари Модена и се изкачи на 16-то място и на 90% си гарантира оставането. Поради тази причина Божинов и компания празнуваха след срещата.

Другият роден таран в Сери "Б" Андрей Гълъбинов остана на пейката до 89-ата минута при домакинството на Ливорно с Виченца. При резултат 1:0 за тосканците Кристиян Панучи го пусна в игра, но в даденото продължение се стигна до дузпа за гостите, която бе реализирана от Коко за крайното 1:1.

Така Ливорно ще има директен сблъсък в последния кръг в гостуването на Пескара за оставане в зона плейоф, която ще реши третия участик в Серия "А". Двата тима са съответно 8-и и 9-и, като ги дели само една точка. Вратарят на Ливорно пък си изпроси червен картон в края, който ще го извади от гостуването на Пескара. Националът на България и неговите съотборници бяха крайно разочаровани от пропусната победа, която може да им коства участие в плейофа за влизане.

След Варезе, Бреша също изпадна в трета дивизия на Италия.