Серина Уилямс изигра кошмарен сет, но е на 1/4-финал, следва мач с Ерани

Световната №1 и двукратна шампионка на "Ролан Гарос" Серина Уилямс постигна трудна победа на 1/8-финалите на Откритото първенство на Франция. 33-годишната американка надделя над 22-годишната си сънародничка Слоун Стивънс с 1:6, 7:5, 6:3. Припомняме, че Стивънс надигра с 6:4, 6:1 първата ракета на България Цветана Пиронкова в третия кръг.

Уилямс не приличаше на себе си в първия сет, в който взе само един гейм, но след това показа характер и си осигури среща с финалистката от 2012 година Сара Ерани (Италия) на 1/4-финалите. По-рано днес поставената под номер 17 Ерани разби германката Юлия Гьоргес с 6:2, 6:2.

След кошмарния за Серина първи сет, във втората част Уилямс проби за 4:3 в маратонски седми гейм, в който Стивънс спаси 4 брейкпойнта и дори имаше геймбол, но в крайна сметка не издържа и загуби подаването си. Стивънс веднага върна пробива, изравнявайки за 4:4, а след това поведе с 5:4, въпреки че отново трябваше да спасява брейкпойнт. При 5:5 Уилямс притисна съперничката си до стената и реализира пробив, който се оказа решаващ, тъй като след това Серина не пропусна да затвори сета със своя сервис.

В началото на третия сет Серина отрази два брейкпойнта и спаси подаването си за 1:1. Серина проби за 3:2 след поредния оспорван гейм в мача, в който Стивънс не успя да се спаси, а след това взе шестия гейм за аванс от 4:2. При 4:3 за Уилямс, Стивънс имаше брейкпойнт, но Серина го отрази с ас, а след това взе гейма за 5:3. Двубоят приключи в следващия гейм, в който Уилямс проби и сломи съпротивата на съперничката си.

По-малката от сестрите Уилямс направи цели 43 непредизвикани грешки срещу 21 за Стивънс, но това не попречи на по-опитната от двете американки да продължи напред в турнира. Двете тенисистки реализираха по 25 печеливши удара по пътя към четвъртата победа на Серина срещу Слоун в петия двубой между двете. Единственият до момента успех на Стивънс срещу преследващата 20-а титла от "Големия шлем" Уилямс бе на Australian Open 2013.