Серина громи за 59 минути, французойка изхвърли Бушар от "Ролан Гарос"

Световната №1 и двукратна шампионка Серина Уилямс преодоля без особени проблеми първия кръг на "Ролан Гарос" тази година. 33-годишната американка не даде шанс на 190-ата в ранглистата на WTA чешка квалификантка Андреа Хлавачкова и я победи с 6:2, 6:3. По-малката от сестрите Уилямс записа 25 уинъра и 17 непредизвикани грешки в продължилия 59 минути двубой. Следващата противничка на Серина е германката Анна-Лена Фрийдсам. 103-ата в ранглистата тенисистка надви 184-ата в класацията на WTA Алекса Глач (САЩ) с 6:2, 4:6, 6:4.

В същото време, представителката на домакините от Франция Кристина Младенович поднесе една от изненадите на деня, елиминирайки миналогодишната полуфиналистка и поставена под номер 6 Южени Бушар (Канада) с 6:4, 6:4. Младенович водеше с 5:0 във втория сет, Бушар опита всичко, за да се върне в мача и спечели 4 поредни гейма, но все пак французойката сложи точка на спора в десетия гейм.

В други срещи при жените 16-ата в схемата Мадисън Кийс (САЩ) отстрани украинката с американски паспорт Варвара Лепченко със 7:6 (3), 6:3, а 10-ата Андреа Петкович (Германия) победи Шелби Роджърс (САЩ) с 6:2, 6:3.