Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България 0:0

Серина ниже победа след победа, вече е на 1/2-финал на "Ролан Гарос"

Поставената под номер 1 в основната схема Серина Уилямс се класира за четвъртия си 1/2-финал на Откритото първенство на Франция. Американката не срещна никакви трудности в 1/4-финалния си сблъсък с италианката Сара Ерани и се наложи с 6:1, 6:3 след 68 минути игра. Така лидерката в светоната ранглиста очаква в следващия си двубой победителката от срещата между Тимеа Бачински (Швейцария) и Алисън ван Уйтванк (Белгия).

Уилямс, която има титли от "Ролан Гарос" през 2002 г. и 2013 г., се нуждаеше от по-малко от половин час, за да си осигури спечелването на откриващия сет. 33-годишната американка поведе с 2:0 след ранен пробив, но в третия гейм прояви леко колебание и Ерани върна брейка. Това обаче бе единственият гейм в актива на 17-ата в схемата италианка до края на частта. Серина реализира още два пробива за 3:1 и 5:1 и без проблеми затвори сета при 6:1. Във втората част силите бяха изравнени до 3:3. Двете тенисистки взимаха подаванията си и нямаше възможности за пробив. В седмия гейм Уилямс осъществи пробив, а след това затвърди преднината си при собствения си сервис-гейм. Деветият гейм бе маратонски и Ерани направи всичко по силите си, за да да остане още малко в срещата. Италианката, която е финалистка в Париж през 2012 г., отрази три мачбола, но при четвъртия не издържа и се пропука за 3:6 и край на двубоя.

Това бе девета победа от девет двубоя между Серина и Ерани. Американката остави в статистиката 10 аса и 2 двойни грешки. Ерани не записа нито една директна точка от сервис, нито пък двойна грешка. Печелившите удари на Уилямс бяха 39, а на италианката - едва 9. Непредизвиканите грешки на носителката на 19 титли от Големия шлем бяха 23, а тези на Ерани - 7.