Левски завърши без точка при Петрович, а Берое с рекорден успех (видео+галерия)

Бронзовият медалист Берое надви с 2:1 вицешампионите от Левски в мач от последния кръг на "А" група за сезон 2015/2016 година. Тимът на Пламен Липенски записа рекорда четвърта поредна победа над "сините" в Стара Загора за първенство, като досега два пъти се бе спирал максимум на три поредни успеха срещу столичани в своите 100 години история.

Играчите на Люпко Петрович записаха втора поредна загуба в първенството преди лятната ваканция. Сърбинът пък остана без спечелена точка след завръщането си на "Георги Аспарухов", след като футболистите му загубиха с 0:1 от Славия в дебюта му.

Берое - Левски 2:1 Герой за "зелените" се превърна Иво Иванов, който донесе победата срещу бившите си съотборници с гол в 68-ата минута, а 180 секунди по-рано асистира на Елиаш да Силва за изравнителното попадение, което бе негово последно за Берое.

През първата част Георги Костадинов даде аванс на гостите в 30-ата минута с глава след центриране на корнер.

Берое - Левски 2:1 "Сините" завършват на второ място с 56 точки, а Берое са трети място с три по-малко. 26-кратните шампиони на България се завръщат в евротурнирите след пауза от три години, където ще стартира от втория предварителен кръг в Лига Европа. Домакините, които получиха своите бронзови медали след срещата, ще играят за втора поредна година в турнирите.

Петрович заложи на тримата си африканци в атака - Франсис Нар, Джъстин Менголо и Бабатунде Адениджи, които отново разочароваха. Мехди Бурабия също бе сред титулярите с Джереми Де Ноойер, но подобно на останалите чужденци не остави добри впечатления от изявите си. Първата опасност без пред вратата на гостите, но Боян Йоргачевич спаси с вещина изстрел на Георги Божилов в 14-ата минута. Бившият футболист на Берое Георги Костадинов обаче даде аванс на Левски в 30-ата минута. Халфът бе точен с глава след центриране на Нар от корнер. Голът бе негов четвърти за "сините" през първата му година на "Герена".

Берое - Левски 2:1 Втората част столичани се отпуснаха и допуснаха пълен обрат. Менголо бе заменен в 57-ата минута от Венцислав Христов, а гол падна във вратата на гостите. Това се случи в 65-ата минута, когато Сърджан Лукин направи невероятна грешка и остави Елиаш да Силва да изравни с глава след центриране на Иванов. Румънският защитник дори не направи опит да попречи на своя съперник, който без проблем прати топката в мрежата, като вкара за пореден път в мрежата на Левски с екипа на Берое. Бразилецът се отблагодари на публиката, тъй като това бе негова последна среща с екипа на "зелените".

Само три минути по-късно Иванов вдигна феновете на крака. Капитанът бе точен с глава след центриране от корнер, а Лукин отново не се намеси добре, като се сблъска с Адениджи.
Интересното е, че това бе негов първи гол в тази кампания.

Берое - Левски 2:1 До края на срещата Левски стигна само до едно голово положение в 90-ата минута, когато Христов стреля опасно с глава, но Илко Пиргов спаси на два пъти и донесе рекордната четвърта поредна победа над "сините" под Аязмото.

Над 5000 фенове аплодираха Липински (б.а. който оставя поста на Александър Димитров) и момчетата му след вдигнатата купа за трето място, докато гостите напуснаха с наведени глави след поредното разочарование, което донесоха на своите любимци, пристигнали около 1000 и днес в Стара Загора за мач без значение.

Берое - Левски 2:1 Въпреки осмата си загуба - Левски завърши с най-добра защита, тъй като допусна само 18 попадения. В атака обаче "сините" се представиха по-добре само от три състава този сезон - Пирин, Ботев (Пловдив) и Монтана, което трябва сериозно да притеснява Георги Иванов-Гонзо и Петрович. Берое пък въпреки проблемите тази пролет записа само 7 загуби за сезона, като по-малко - 4, има само шампиона Лудогорец.