"Моряците" разбиха "канарчетата" (видео)

Отборът на Черно море разби Ботев (Пловдив) с 3:0 на "Тича" в мач от 34-ия кръг на "А" група. Бакари (25), Георги Илиев (58) и Матиас Курьор (87) вкараха головете във вратата на Виктор Голас. Третата поредна победа във Варна остави тима на Никола Спасов с актив от 38 точки, докато безтегловното падане на "канарчетата" продължава. Съставът на Николай Костов има три поредни загуби, една точка в последните пет мача и едва две в последните осем срещи за първенство. Победата за "моряците" прекъсна серията на тима срещу Ботев от три поредни загуби през този сезон.

Първата сериозна възможност дойде в 4-ата минута, когато Бакари получи пас отляво и без подготовка шутира, но гредата спаси пловдивчани. В 25-ата минута обаче испанецът направи резултата 1:0 с третото си попадение. След центриране от фаул на Георги Илиев, нападателят с глава простреля Голас, който не се намеси добре.

Второто полувреме "жълто-черните" започнаха да играят по-добре, но липсата на класа пред противниковата врата, а също така и най-вероятно на самочувствие, оказа решаваща роля. Божидар Васев и Серкан Юсеин пропуснаха, а в 58-ата минута Марк Клок намери с дълго подаване Илиев. Ветеранът пое топката, след което финтира Йордан Христов и с диагонален изстрел отбеляза своя трети гол през този сезон.

Домакините пропуснаха да завършат няколко контраатаки, но в 87-ата минута Филип Филипов сбърка фатално. Куриьор отне топката, нахлу през центъра и с много технично изпълнение прехвърли Голас, като вкара своя 11-и гол. Попадението му е последно на "Тича", тъй като вече обяви, че напуска Варна.

Варненци пък най-сетне се върнаха към добрата си форма у дома и победиха на "Тича" последователно Славия, Берое и Ботев (Пловдив), като си гарантираха минимум шесто място и могат да съжаляват, че се събудиха толкова късно и пропуснаха множество възможности да гонят Европа.

Николай Костов и неговите момчета останаха на седмо място, като след осем мача без победа с актив от 30 точки завършват един много разочароващ сезон срещу Лудогорец на "Коматево".

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:0

1:0 Бакари (25)
2:0 Илиев (58)
3:0 Курьор (87)