Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Тотнъм се предаде, "лисиците" вече изстудяват шампанското (видео)

Новият шампион на Англия ще се казва Лестър. Това е все по-сигурно след днешната грешна стъпка на преследвача Тотнъм, който не можа да победи у дома Уест Бромич Албиън и вече изостава на 7 точки от "лисиците". Интригата може да прключи окончателно още този уикенд, когато Лестър гостува на Манчестър Юнайтед и при победа ще си гарантира титлата. Същото ще се случи при какъвто и да е резултат на "Олд Трафорд", ако Тотнъм загуби лондонското дерби срещу все още действащия шампион Челси.

Крейг Доусън беше главното действащо лице в понеделнишката вечер на "Уайт Харт Лейн". Защитникът на Уест Бромич първо си отбеляза автогол в 33-ата минута, а през второто полувреме именно той изравни и до голяма степен сложи край на надеждите на Тотнъм да извоюва първа титла от 1961 година.
Хари Кейн поведе атаката на "шпорите", зад него действаше Деле Али, а Ерик Ламела и Кристиан Ериксен им помагаха с пробиви по крилата.

Уест Бромич беше без основния си нападател Саидо Берахино, което даде шанс на Хосе Саломон Рондон да започне като титуляр. Отборът на Тони Пулис пристигна в Лондон след три поредни загуби и малцина очакваха да окаже сериозна съпротива на домакините.
Тотнъм започна много напористо и още в 4-ата минута Ериксен беше близо до гола, но Боаз Майхил с върха на пръстите си изби в корнер. Малко след това великолепна комбинация между Деле Али и Хари Кейн завърши с удар на нападателя, който срещна левия страничен стълб.

В тези минути Тотнъм играеше разнообразно и почти всяка атака вещаеше опасност за вратата на "дроздовете". В средата на полувремето Майхил спаси коварен изстрел на Хари Кейн, но натискът на "шпорите" нямаше как да не даде резултат. В 33-ата минута Ериксен центрира от фаул, Ян Вертонген се хвърли за топката заедно с Крейг Доусън, който в опита си да го блокира, си отбеляза куриозен автогол.
След попадението домакините се дръпнаха леко назад и футболистите на Уест Бромич опитаха няколко слизания към вратата на Юго Лорис, но без особен успех.

Второто полувреме беше различно. Тотнъм вече играеше по-предпазливо, макар че до 60-ата минута можеше да реши всичко в своя полза с втори гол. Гредата отново попречи на домакините след удар на Ламела, но постепенно Уест Бромич започна да поглежда по-смело напред и да създава проблеми за бранителите на "шпорите". В 72-ата минута малко не стигна на Рондон да изравни след мощен шут от ъгъла на наказателното поле. Секунди по-късно Крейг Гарднър центрира от корнер, Лорис не излезе и Доусън се реваншира за автогола си, като вкара с глава за 1:1.
В оставащите минути отчаянието сякаш беше обзело футболистите на Маурисио Почетино и те не успяха да застрашат сериозно вратата на Майхил. Гостите умело убиваха темпото, но си заслужава да се отбележи, че мениджърът им Тони Пулис направи само една смяна, при това чак в добавеното време.

В следващите три кръга на Тотнъм предстоят мачове с Челси (гост), Саутхамптън (домакин) и Нюкасъл (гост). За да станат шампиони, "шпорите" трябва да запишат три победи и в същото време да се надяват, че Лестър няма да спечели нито един от двубоите си с Манчестър Юнайтед (гост), Евертън (домакин) и Челси (гост).