Криля Советов взе глътка въздух след 4 поредни загуби (видео)

В мач от 22-ия кръг на Премиер лигата на Русия Криля Советов победи с 2:1 като гост Мордовия и се отдалечи от зоната на изпадащите. Тимът от Самара стигна до успеха с попадения на Иван Таранов и Сергей Корниленко, като по този начин сложи край на серията си от 4 поредни поражения. За Мордовия се разписа Евгений Луценко.

Мачът в Саранск трябваше да се играе вчера, но беше отложен. Гостите поведоха още в 4-ата минута, когато след центриране от корнер ветеранът Корниленко се ориентира най-добре в наказателното поле и успя да насочи топката в гредата. Вратарят на Мордовия Илие Чебану реагира неуверено и Таранов отблизо откри резултата.
В средата на второто полувреме Корниленко вкара втори гол за Криля Советов, а в 81-ата минута резервата Луценко преодоля Надсон и простреля Гиорги Лория за крайното 1:2.

Загубата остави Мордовия на предпоследното 15-о място с 16 точки - една повече от последния Анжи. Криля Советов е на 12-а позиция с 22 точки.