ЦСКА (М) и Мордовия отново изумиха футболния свят (видео)

За втори път в рамките на един сезон ЦСКА (Москва) и Мордовия изиграха мач, който ще се помни с внушителен резултат. През есента "армейците" се наложиха в Саранск с 6:4, след като до 80-ата минута губеха с 3:4. Днес "армейците" забиха 5 гола във вратата на безпомощния си съперник до 27-ата минута, за да спечелят в крайна сметка с гръмкото 7:1.

В двата мача помежду им ЦСКА и Мордовия си отбелязаха общо 18 гола. Срещата на "Арена Химки" върна столичани на върха в класирането, с точка аванс пред Ростов, който снощи стигна само до нулево равенство срещу Анжи. Мордовия е на дъното с едва 16 точки и ще води люта битка за оцеляване в Премиер лигата.
Макар и с леко променен състав, в който като титуляри започнаха Бибрас Натхо и Александърс Цауня, ЦСКА сгази гостите още до средата на първото полувреме. Тимът на Леонид Слуцкий искаше на всяка цена да се реваншира за загубата от Зенит в миналия кръг и да се възползва от грешната стъпка на Ростов. Феновете не пропуснаха да поздравят със специален плакат капитана Игор Акинфеев, който вчера отпразнува 30-ия си рожден ден.

В 3-ата минута Марио Фернандес центрира остро и Игор Шитов в стремежа си да изчисти топката, я прати в собствената си врата. В 11-ата минута Ерьоменко стреля след пас на Фернандес, топката се отби от крака на Евгений Гапон и излъга вратаря Илие Чебану. Попадението можеше да бъде записано и като автогол, но ще остане в статистиката под името на Ерьоменко.
Между 23-ата и 27-ата минута "армейците" вкараха цели три гола. Първо младокът Александър Головин се разписа за първи път в официален мач, а след него Ахмед Муса и Сергей Игнашевич направиха резултата 5:0.

След почивката ЦСКА намали оборотите и дори позволи на гостите да върнат едно попадение. Негов автор стана Сергей Самодин след асистенция на Гапон. Това сякаш раздразни футболистите на Слуцкий и до края на мача те забиха още два гола. В 76-ата минута Ерьоменко вкара за 6:1 след комбинация с Муса, а крайния резултат оформи Алан Дзагоев в 78-ата минута със силен удар от границата на наказателното поле.