Зенит се разходи за нови 3 т. - идва ред на голямото дерби (видео)

Без особени трудности Зенит сломи съпротивата на Криля Советов с 2:0 на стадиона в Саранск в среща от Премиер лигата на Русия и отново съкрати на 6 точки изоставането си от лидера ЦСКА (Москва) преди дербито между двата тима в следващия кръг. Шампионите си гарантираха победата още през първото полувреме. В 26-ата минута Дани изведе по отличен начин Артьом Дзюба сам срещу Гиорги Лория и нападателят не трепна - гол за 1:0. След още шест минути десният бек на питерци Игор Смолников нахлу в наказателното поле и там беше съборен от Жозе Надсон - дузпа. Хълк шутира силно с левия крак и преднината на Зенит беше удвоена.

Символичните домакини от Криля Советов пропуснаха да върнат интригата две минути преди почивката, когато Георгий Габулов центрира отдясно и в наказателното поле Йоан Моло успя да стигне до топката, като стреля от упор от 3-4 метра, но Юрий Лодигин защити реномето си на един от най-силните вратари в първенството със светкавичен рефлекс, избивайки топката.

През второто полувреме Зенит свали темпото и позволи на играчите от Самара да бъдат по-активни в стремежите си да атакуват, но успехът на футболистите на Андре Вилаш-Боаш не беше застрашен по никакъв начин.

Мачът се игра в Саранск, тъй като теренът на стадиона на Криля Советов не отговаря на изискванията.

След паузата за контролите на националните отбори Зенит приема ЦСКАна 3 април.