Саутхамптън спря серията на Ливърпул след обрат от 0:2 (видео)

Саутхамптън сложи край на серията от три поредни победи в Премиър лийг и осем мача без загуба във всички турнири на Ливърпул, след като стигна до драматична победа с 3:2 у дома, при положение че изоставаше с два гола на почивката. Ливърпул тотално надигра своя съпреник през първото полувреме и головете на Филипе Коутиньо (17') и Даниел Стъридж (22') бяха най-малкото, с което се отърваха "светците". След почивката ролите се размениха, като голям принос за това имаха смените, които направи Роналд Куман, както и тази на Юрген Клоп, който включи в игра Мартин Шкъртел, изиграл изключително слаби 45 минути. Домакините изпуснаха дузпа в началото на частта, но след това вкараха три гола чрез Садио Мане (64' и 86') и Грациано Пеле (83').

Една промяна имаше в състава на "светците" - Жозе Фонте се завърна в центъра на отбраната за сметка на Мат Таргет. Джон Фланаган, който през седмицата подписа нов договор с Ливърпул, не само започна като титуляр, но и носеше капитанска лента, тъй като Джордан Хендерсън остана на скамейката. Роберто Фирмино е контузен, докато Джеймс Милнър бе наказан. Така Джо Алън и Дивок Ориги започнаха като титуляри.

В шестата минута отбраната на Ливърпул не бе построена добре при корнер пред вратата на Миньоле, който не излезе да пресече центрирането, Ван Дайк засече с глава, но топката премина встрани. Две минути след това домакините имаха претенции за дузпа, когато  Лонг падна в наказателното поле, след като Ловрен постави ръката си върху рамото му. Сигнал не последва.

Въпреки по-доброто начало на домакините, Ливърпул излезе напред в резултата в 17-ата минута. Пресата на гостите даде резултат и те отнеха една топка в центъра на терена. Коутиньо получи отляво, влезе навътре и с удар от над 25 метра прати топката в долния десен ъгъл. Пет минути след това Ливърпул вече водеше с два гола. Коутиньо намери Ориги, той продължи към Стъридж, който стреля в далечния ъгъл - 0:2.

В следващите минути Алън и Стъридж пропуснаха още две добри възможности, а в 34-ата минута уелският халф отбеляза трети гол, но той бе отменен заради засада на Сако, който бе пред Фортсър.

В самото начало на второто полувреме Саутхамптън получи шанс да се върне мача, след като Роджър Ийст отсъди дузпа в полза на домакините заради това, че Мартин Шкъртел, който замени на почивката Ловрен, задържа за фланелката Пеле. Всъщност и двамата играчи се държаха, така че решението бе дискусионно. Миньоле обаче спаси удара на Мане от бялата точка, съхранявайки аванса на своя отбор.

"Светците" продължаваха да действат по-активно през втората част и Ромеу и Мане пропуснаха. В 64-ата минута сенегалецът намали. Джан изгуби топката, Пеле намери Мане, който преодоля Сако и със силен удар този път не остави шансове на Миньоле. В 74-ата минута Бентеке пропиля много добра възможност да вкара трети гол за Ливърпул, след като не успя да намери опразнения ъгъл на вратата на Форстър, стреляйки встрани.

Този пропуск се оказа много важен, защото в следващите минути Саутхамптън стигна до пълен обрат. В 83-ата минута Грациано Пеле изравни, след като се справи с двамата централни бранители на Ливърпул и с удар от 20 метра направи 2:2. Три минути след това обратът бе факт. Миньоле изчисти лошо с крак, Шкъртел отново не успя да се намеси адекватно, а Мане се възползва за крайното 3:2.

С успеха "светците" се изкачиха на седмо място с 47 точки - колкото има и Манчестър Юнайтед. Ливърпул е с 44, но и два мача по-малко от Саутхамптън.