Монтана на полуфинал след драма и 3:2 над ЦСКА (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Монтана се класира за полуфиналните плейофите на Суперлигата на България. Момчетата на треньора Петър Шопов измъкнаха много трудна и драматична победа като гости над ЦСКА с 3:2 (25:17, 19:25, 25:15, 22:25, 16:14) в мач №2 от 1/4-финалите, игран този следобед в пълната зала "Васил Симов" в столицата.
ЦСКА - Монтана
Така Монтана спечели плейофната серия с 2-0 победи, след като се наложи с 3:2 и в първата среща между двата тима. На полуфиналите монтанчани очакват победителя от 1/4-финала между Пирин (Разлог) и Арда (Кърджали). Там вече ще се играе до 3 победи от 5 мача. "Червените" пък отпадат от плейофите и приключват на 7-о място в крайното класиране на Суперлигата, което заемаха и след края на редовния сезон.
В първия гейм благодарение на мощни сервиси Монтана направи сериозна преднина, която позволи спокойно да го вземе след 25:17. Реакцията на ЦСКА не закъсня и във втория гейм момчетата на Сашо Попов успяха да спечелят с 25:19 и да изравнят на 1:1. В третия гейм на полето за Монтана остана влезлият като резерва във втората част Костадин Стойков на мястото на Минчо Минчев. Ключов момент обаче се оказа серията сервиси на разпределителя Любомир Агонцев и страхотната игра в защита на либерото Добромир Иванов, Така монтанчани успяха да дръпнат с 14:7. Разликата бе достатъчна и Монтана поведе с 2:1 след 25:15.
В началото на четвъртата част ЦСКА поведе с 5:1 след серия сервиси на Тодор Костов. И въпреки, че "червените" успяваха да поддържат хубава разлика, в края на гейма Монтана се опита с всички сили да направи обрат, но това се оказа невъзможно. Домакините спечелиха с 25:22 и вкараха срещата в тайбрек. В петия решителен гейм армейците дръпнаха със 7:4 благодарение на неостаряващият си капитан Ивайло Стефанов, а размяната на полетата дойде при 8:5 за ЦСКА. След това обаче настъпи преломният момент. Монтана обърна до 13:12 в своя полза след серия от начални удари на Теодор Богданов. Двата тима се "захапаха" точка за точка, но в крайна сметка Монтана измъкна тайбрека с 16:14 след атака на Симеон Александров, а с това и победата с 3:2.
ЦСКА - МОНТАНА 2:3 (17:25, 25:19, 15:25, 25:22, 14:16)
ЦСКА: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Ивайло Стефанов, Яни Георгиев, Христо Цветанов, Тодор Костов - Антон Василиев-либеро
Старши-треньор: Александър Попов
МОНТАНА: Любомир Агонцев, Минчо Минчев, Симеон Александров, Трифон Лапков, Иван Латунов, Теодор Богданов - Добромир Иванов-либеро
Старши-треньор: Петър Шопов.

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - МОНТАНА 2:3 - ТУК!!!