ЦСКА (М) не даде шанс на Спартак (М) в руското класико (видео)

Лидерът ЦСКА (Москва) тотално надигра Спартак (Москва) в дербито на руския футбол от 19-ия кръг, но се наложи само с 1:0. Ахмед Муса реализира още в 11-ата минута, а след това пропусна да реализира още поне на три пъти. Българският халф на Спартак Ивелин Попов започна като титуляр, но не впечатли с нищо и беше първата смяна на своя треньор - в 67-ата минута. С тази победа ЦСКА отново дръпна с 3 точки на върха пред Ростов, а директният сблъсък между двата състава е след седмица. Успехът е първи за домакините след серия от три загуби и едно равенство в последните четири есенни кръга. Съперникът от столицата пък остава седми на 10 точки от "армейците".

Попето стартира на любимата си позиция зад централния нападател, но той и съотборниците му се оказаха далеч от нивото на бившия участник в Шампионската лига. Тимът на Леонид Слуцкий "награби" своя опонент още от първата минута, като най-деен беше Ахмед Муса. Нисичкият нигериец разминаваше съперниковите защитници с лекота и така в 11-ата минута се измъкна от отбраната пред Артьом Ребров и комбинира със Зоран Тошич, за да насочи кълбото в мрежата за 1:0. Останаха обаче известни съмнения за засада при последния пас.

Спартаковци не намериха начин да отговорят с нищо смислено, а само гледаха как ЦСКА разгръща атаките си. В 37-ата минута Муса излезе сам срещу вратаря, задмина го, но след това си затвори ъгъла и не успя да вкара за 2:0. Секунди след това отново африканецът се впусна вдясно и шутира, но Ребров се намеси.

Първата част завърши с пропуск на Понтус Вернблум, който от около 3-4 метра шутира над гредата, вместо да порази целта за втори път.

След почивката нещата не се промениха, като домакините държаха инициативата, а футболистите в бяло се надяваха на някаква случайност.

Играчите на ЦСКА обаче изпуснаха още няколко положения и в последната минута трябваше нервно да изчакат Куинси Промес да стреля от фал на няколко метра пред дъгата. Ударът се отби в ръката на футболист в червено, но съдията или не видя, или прецени, че това е било неумишлено и не отсъди още един пряк-свободен удар, който щеше да е на самата граница на наказателното поле.