Дженоа обърна Удинезе, иракчанин с исторически гол

Отборът на Дженоа постигна обрат срещу Удинезе, след като първоначално "грифоните" отстъпваха в резултата на "Мараси". В крайна сметка обаче домакините спечелиха с 2:1 мача, който имаше за цел да отдалечи от опасната зона единия от двата състава. Гостите от Удине можеха да си тръгнат с поне точка от Генуа, но ветеранът Антонио Ди Натале пропусна дузпа в последната минута.

В 33-ата минута Али Аднан Казим откри за "фриуланите" след грешка на вратаря Матия Перин. Това попадение бе историческо, тъй като Али стана първият футболист от Ирак, който бележи в италианската Серия "А". В 57-ата минута Алесио Черчи изравни от дузпа със своя втори гол за Дженоа, а в 70-ата Диего Лаксалт донесе победата за домакините.