100 години ски спорт в България

Хановер дочака гол и победа (видео)

Две впечатляващи серии бяха приключени в срещата между Щутгарт и Хановер 96, спечелена от гостуващия тим с 2:1. Последната победа на 96 в Бундеслигата бе от четиринадесетия кръг - 4:0 на 28 ноември миналата година срещу Инголщат 04, а последната загуба на “швабите” бе отново в същия този кръг, но ден по-късно, на 29 ноември с 1:4 срещу Борусия (Дортмунд).

Равносметката на Хановер за този период бе осем поредни поражения, докато Щутгарт не познаваше загубата също в осем последователни двубоя, в които записа пет победи и три равенства.

Капитанът на гостите Кристиан Шулц се превърна в герой за своя тим, реализирайки и двете попадения за Хановер на “Мерцедес Бенц Арена”. Единственият гол за Щутгарт пък бе дело на Тимо Вернер.

Вернер откри резултата след 18 минути игра, въпреки че в началния четвърт час преимуществото бе на страната на гостуващия тим. 19-годишният нападател засече с глава центриране от корнер на румънския халф Александру Максим за 1:0. Любопитен факт е, че въпреки скромния си ръст от 175 сантиметра, 5 от общо 12 поадения на Вернер в Бундеслигата са отбелязани с глава.

Изравнителният гол на Хановер дойде след статично положение. Хироши Кийотаке центрира от фаул, а Шулц прониза с глава вратата, пазена от Пжемислав Титон. Капитанът на гостите прекъсна головата суша на своя тим, която бе продължила цели 471 минути.

Именно той донесе победата на своите през второто полувреме. Шулц стреля с глава след центриране, Титон отби топката, която обаче се върна именно в голмайстора на Хановер, който я прати в мрежата и оформи крайното 2:1.