Лил пречупи Лион в мач с 2 червени и 12 жълти картона (видео)

Пред 32 000 зрители на своя стадион отборът на Лил победи Лион с 1:0 в мач от 27-ия кръг на Лига 1. С тази победа Лил от 15-о място се изкачи на 12-о място с актив от 34 точки. Отборът на Лион остава на 5-о място с 39 точки.

Единственият гол в мача отбеляза Софиан Буфал, който в 28-та минута центрира от фаул в наказателното поле на лионци, никой не докосна топката и тя се спря в мрежата.
Мачът ще се запомни с многото картони - 2 червени и 12 жълти - 5 за Лил и 7 за Лион. За втори жълт картон двама футболистие на гостите от Лион напуснаха преждевременно терена през второто полувреме - Кристоф Жале в 60-ата минута и Клеман Грение в 88-ата минута.