Лион продължава да набира скорост (видео)

Отборът на Лион показа, че навлиза във все по-добра форма в последно време. "Хлапетата" победиха с 4:1 Каен в мач от 26-ия кръг на Лига 1. Играчите на Брюно Женесио записаха трета поредна победа с три гола разлика след успехите с по 3:0 над Бордо и Анже и демонстрират все по-добра игра.

"Хлапетата" поведоха с 2:0 още в самото начало на срещата. Първо Самюел Юмтити засече топката във вратата, след като Корентен Толисо я отклони с глава при едно центриране от фаул. В 16-ата минута Александре Лаказет удвои, след като се озова сам срещу вратаря Реми Веркутр от извеждащ пас на Жордан Фери. В последната минута на първата част пък Максуел Корне вкара и трети гол за домакините. Толисо изведе младия нападател на чиста позиция и бившият играч на Метц не сбърка.

През втората част нормандците се опитаха да променят нещо в резултата, но стигнаха само до почетно попадение. Автор на гола бе Анди Делор, който засече ниско центриране на Силвио Роделен. В края на мача пък Лион стигна и до четвърти гол. Толисо ознаменува добрата си игра с попадение, след като засече с десния крак центриране на резервата Рашид Гедзал.

Така Лион продължи изкачването си в класирането и вече има 39 точки на четвърта позиция. С толкова са и отборите на Нант, Сент Етиен и Ница. Последните два обаче са с мач по-малко. Каен пък има три точки по-малко и се смъкна до десета позиция с третата си поредна загуба.