Ница удържа 3-ото място в Лига 1

Отборът на Ница успя да стигне до 1:1 у дома срещу Олимпик (Марсилия) и отново излезе на трето място във временното класиране като измести Сент Етиен. И двата отбора имат по 40 точки, но тимът от Лазурния бряг е с по-добра голова разлика.

Гостите от Марсилия откриха в 36-ата минута чред Маурисио Исла. В 60-ата домакините успяха да изравнят чрез Валери Жермен, който отбеляза първия си гол 12 декември насам.

Така тимът от Марсилия остана на 11-ото място с 35 точки. При евентуален успех Олимпик щеше да се приближи до заветното трето място, което беше заето именно от днешния съперник.

Двубоят на "Алианц Ривиера" беше прекъснат за десетина минути в началото на срещата, след като зад вратата на Стив Манданда бяха хвърлени факли и димки.