Сент Етиен сломи Базел, но мечтата за домакински финал остава (видео)

Френският Сент Етиен постигна успех с 3:2 над Базел в първия мач от 1/16-финалния двубой между двата тима от турнира Лига Европа. На своя "Жофроа Гишар" възпитаниците на Кристоф Галатие изпуснаха аванс от два гола, за да се стигне от 2:0 до 2:2, но в крайна сметка все пак взеха успеха.

Двата гола на чужд терен обаче запазват мечтата на швейцарците да продължат напред към финала в турнира Лига Европа, който е в техния град.

Защитникът Мустафа Баял Сал откри резултата след само девет минути игра след центриране от пряк свободен удар пред вратата на Валчик. Кевин Моне-Паке направи 2:0 в 39-ата минута, но Базел успя да върне едно попадение преди почивката чрез централния бранител Валтер Самуел, който също се разписа с глава след изсипана топка от фаул.

В началото на втората част Базел изравни с гол на Марк Янко от дузпа, след като Флорентен Погба го събори в наказателното поле. Домакините обаче наложиха натиск до края на срещата и в крайна сметка го материализираха чрез резервата Жан-Кристоф Баебек, разписал се в 77-ата минута.

Сент Етиен - Базел 3:2