Чeлси се разправи брутално с Нюкасъл (видео)

Отборът на Челси продължава с впечатляващите си изяви под ръководството на Гуус Хидинк. Този път жертва на "сините" от Лондон стана тимът на Нюкасъл Юнайтед, който си тръгна от "Стамфорд Бридж" разгромен с 5:1 от домакините. Още в първите 18 минути на двубоя Челси обезсмисли интригата с голове на Диего Коща (5), Вилиан (9) и Педро Родригес (18). След почивката отново Педро и появилият се като резерва Бертран Траоре направиха резултата 5:0, докато привлеченият за 12 милиона паунда преди седмици Андрос Таунзенд оформи крайното 5:1 с далечен удар.

Отбраната на гостите бе с огромна вина за катастрофалното начало на мача за своя отбор, който не даде никакви шансове на момчетата на Стийв Макларън да се борят за нещо от този сблъсък. След само пет минути игра Диего Коща се пребори със съпротивата на Стивън Тейлър, за да вкара 10-ия си гол от началото на сезона във Висшата лига. Прави впечатление, че това бе седмото попадение за натурализирания испански национал под ръководството на Гуус Хидинк.

Само четири минути по-късно гостите сбъркаха фатално при изнасянето на топката и я подариха на Педро Родригес, който напредна в половината на съперника и с плътен удар удвои аванса на "сините". В 18-ата минута пък всичко по отношение на крайния победител в този мач бе решено, когато Диего Коща задържа по отличен начин на границата на наказателното поле, събра около себе си няколко бранители на Нюкасъл, след което пусна отличен пас към напълно непокрития Вилиан, за да отбележи той с мощен удар покрай Роб Елиът за 3:0.

След почивката домакините продължиха доминацията си и в 59-ата минута Педро направи 4:0. Той завърши отлична испанска комбинация на своя тим и след пас на Сеск Фабрегас, се озова на стрелкова позиция в наказалтеното поле, след което не сгреши и увеличи аванса на своя отбор. Бертран Траоре пък направи 5:0 в 83-ата. Андрос Таунзенд се разписа за крайното 5:1 с далечен изстрел, но това бе много малко за гостите, които се озоваха отново в зоната на изпадащите с 24 точки, но вече по-лоша голова разлика от Норич, благодарение на днешния разгром.

12-ия пореден мач без загуба във всички турнири за Челси пък означава изкачване до 12-а позиция в класирането с 33 точки, на две зад Ливърпул.