Норич пропусна победата и излизане от опасната зона (видео)

Отборът на Норич изпусна два гола аванс и завърши наравно 2:2 при домакинството си на Уест Хам Юнайтед на "Кероу Роуд", като по този начин не успя да се изкачи над зоната на изпадащите от Висшата лига. Възпитаниците на мениджъра Алекс Нийл могат горчиво да съжаляват за пропуснатия шанс да запишат първа победа след четири поредни поражения в английския елит и остават на 18-о място в класирането. Роби Брейди с фантастичен гол и Уес Хулахан от спорно положение за засада дадоха два гола аванс на "канарчетата" след почивката.

Домакините вече се виждаха победители, но изригване на голямата звезда на "чуковете" този сезон Димитри Пайе върна тима на Славен Билич обратно в мача. Френският нападател първо се разписа на празна врата в 74-ата минута, добавяйки топката в мрежата след удар на Енер Валенсия.

Две минути по-късно пък той върна отлично от аутлинията към непокрития Марк Нобъл, който отбеляза изключително красиво попадение за крайното 2:2.

До края на мача и двата тима можеха да отбележат победно попадение, но това така и не се случи. Емануел Еменике от два-три метра не уцели топката пред Джон Ръди, докато домакините не уцелиха вратата от десетина метра чрез Греъм Доранс. По този начин двата тима разделиха по точка от сблъсъка, но нито един от тях няма да е доволен от това. Уест Хам остана седми с 40 точки, докато Норич е на осемнадесета позиция с 24, колкото има и Нюкасъл, но "свраките" са с мач по-малко и по-добра голова разлика.