Шалке отвя Волфсбург, който продължава да слиза надолу (видео)

Отборът на Шалке 04 разби с 3:0 гостуващия Волфсбург в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата. Клаас-Ян Хунтелаар (23), Йоханес Гайс (35) и Алесандро Шьопф (87) реализираха попадения на "Фелтинс Арена". Тимът на Дитер Хекинг е в много лоша серия и падна до осмото място в подреждането.

Ерик Максим Чупо-Мотинг първи имаше добър шанс в петата минута, но шутира над гредата. В десетата Макс Крузе беше изведен сам срещу Ралф Феерман - стражът спечели битката. В 13-ата Налдо застана на пътя на топката при изстрел на Макс Майер. В 22-ата Даниел Калиджури тресна напречната греда след мощен шут от 22 метра.

Само минута по-късно "миньорите" откриха резултата след страхотен гол на Хунтелаар. Холандският нападател получи топката от бившия играч на Лудогорец Жуниор Кайсара и отправи великолепен кинжален шут ниско по земята. Топката беше изстреляна от 25 метра, след като голмайсторът получи пространство да се обърне и да шутира неспасяемо - 1:0. В 35-ата "кралскосините" реализира втори гол, след като Йоханес Гайс вкара топката в мрежата след директно изпълнение от 26-метров пряк свободен удар - 2:0.

През второто полувреме "вълците" упражниха контрол върху топката, а домакините хвърляха повече сили в защитни действия. Калиджури имаше две добри положения пред себе си, ала не беше достатъчно съсредоточен. В 87-ата минута тимът на Андре Брайтенрайтер сложи точка на спора с трети гол, паднал след контраакция. Кайсара се отличи с втора асистенция, сервира топката на крака на Алесандро Шьопф, който от 19 метра отбеляза за 3:0.

С победата Шалке се вреди временно в топ 4, загърбвайки Борусия (Мьонхенгладбах) и Байер (Леверкузен).

Снимка: Getty Images/Guliver