"Жребчетата" стъпкаха Вердер (видео)

След две поредни загуби от началото на втория полусезон в Бундеслигата, Борусия (Мьонхенгладбах) най-после показа истинските си възможности. Отборът на Андре Шуберт разгроми с 5:1 Вердер (Бремен) и поне временно се настани на 4-ото място в Бундеслигата. Над всички за домакините беше защитникът Андреас Кристенсен, който вкара два от головете. Почетното попадение за Вердер бе дело на ветерана Клаудио Писаро. Перуанецът се разписа от дузпа в юбилейния си мач номер 400 в Бундеслигата.
Кристенсен се включваше при всяко статично положение в половината на гостите и още в 7-ата минута можеше да открие резултата след центриране на Рафаел, но ударът му с глава бе неточен. Пет минути по-късно Махмуд Дахуд комбинира с Торган Азар, който намери непокрития Ларс Щиндъл и бързоногият футболист вкара в пети пореден мач срещу Вердер. Бременци постепенно се активизираха, но Клемен Фритц и Писаро пропуснаха от сравнително удобни позиции.
В 31-ата минута Рафаел финтира бранител на Вердер и подаде на Дахуд, който в опита си да стреля всъщност асистира на Кристенсен и младият датчанин покачи на 2:0. За бранителя това бе дебютен гол в Бундеслигата, а малко след почивката той добави и втори. Този път центрирането бе на Рафаел от корнер, а Кристенсен наказа невниманието в защитата на гостите и с глава опъна мрежата.
В следващите минути домакините намалиха темпото, а Писаро върна един гол от дузпа. Нарушението бе на Мартин Хинтерегер, а перуанецът спокойно преодоля Ян Зомер за 182-ото си точно попадение в германския елит. Импулсът в редиците на Вердер бързо отмина и в 69-ата минута резултатът стана 4:1. Яник Вестергор фаулира в наказателното поле Щиндъл и Рафаел не остави шансове на Феликс Вийдвалд. Крайния резултат оформи Хаавард Нордтвайт с красив прехвърлящ удар в 88-ата минута.