Шарапова опита всичко, но неизбежното се случи (видео)

Световната №1 Серина Уилямс продължи уверения си поход към 22-ата си титла в турнирите от "Големия шлем". Американката записа 18-а поредна победа срещу Мария Шарапова и се класира за полуфиналите на Australian Open. Серина спечели с 6:4, 6:1, като интрига имаше само в първия сет. В спор за място на финала по-малката от сестрите Уилямс ще се изправи срещу Агниешка Радванска, която елиминира Карла Суарес Наваро също в два сета.

За последен път Шарапова победи Серина Уилямс през 2005 година, но и днес не можа да наруши негативната тенденция в двубоите помежду им и да се пребори за трети успех от общо 21 мача. В серията от 18 поредни поражения рускинята е взела само два сета.
Маша никога не бе губила на 1/4-финалите в Мелбърн и започна много агресивно. На другия полюс бе Серина, която допусна няколко непредизвикани грешки в самото начало и пробивът не закъсня. Той обаче се оказа единствен в актива на Шарапова, която с огромни усилия удържа първото си подаване, но при 2:1 в нейна полза първият сервис й изневери и Уилямс изравни.

Шарапова се озова в почти безнадежда ситуация в осмия гейм, когато губеше с 0:40, но показа характер и спечели следващите пет точки, правейки резултата 4:4. Това бяха минути на подем за носителката на пет титли от "Големия шлем" и след двойна грешка на Сериня тя получи скрит сетбол, но американката се спаси с ас. Последва нова възможност за пробив и отново сервисът помогна на Уилямс. Още в следващия гейм ролите се смениха и Шарапова трябваше да се измъква от затруднено положение. Тя отрази цели шест сетбола, но в крайна сметка не издържа и Серина постигна своето с атака към мрежата.

В паузата между двата сета американката поиска медицинска помощ, но по играта й не личеше да има някакъв проблем. Тя набързо поведе с 3:0, а след като за втори път проби подаването на Шарапова, интригата изчезна. При 0:5 Маша все пак успя да вземе един гейм, но това бе всичко.

Серина Уилямс ще играе на полуфинал в турнирите от "Големия шлем" за 30-и път в кариерата си, а балансът й срещу Радванска е повече от впечатляващ - 8 победи от 8 мача.

"Играх добре, с изключение на началните минути. Шарапова беше много концентрирана. Срещу нея винаги се изисква страхотна отдаденост, за да я победиш. Ще дам всичко от себе си в полуфинала. Радванска се защитава отлично. Очаквам да стане интересен мач", коментира след успеха Серина.