Кузнецова аут от Australian Open (видео)

Бившата №2 в света и носителка на 2 титли от "Големия шлем" Светлана Кузнецова напусна Откритото първенство на Австралия още във втория кръг. Поставената под №23 в схемата рускиня не успя да вземе дори сет срещу украинката Катерина Бондаренко и загуби с 1:6, 5:7. Кузнецова грабна трофея в Сидни непосредствено преди Australian Open, но и тази година няма да може да изравни или подобри най-доброто си представяне в Мелбърн - четвъртфинал.

92-ата в световната ранглиста Бондаренко вървеше към още по-убедителна победа, тъй като водеше с 4:1 във втория сет. Кузнецова обаче не се предаде и изравни за 5:5. Бондаренко, която поради майчинство известно време беше извън тура, проби съперничката си в 11-ия гейм и затвори мача със своя сервис след това.

29-годишната Катерина Бондаренко е шампионка на Australian Open на двойки през 2008 година, когато триумфира заедно със сестра си Альона. С достигането си до третия кръг украинката изравни най-доброто си постижение на сингъл в Мелбърн.

Резултати от приключили до момента мачове от втория кръг на Australian Open при жените:
№1 Серина Уилямс (САЩ) - Су-Вей Хсие (Тайван) 6:1, 6:2
№5 Мария Шарапова (Русия) - Алиаксандра Саснович (Беларус) 6:2, 6:1
№10 Карла Суарес Наваро (Испания) - Мария Сакари (Гърция) 6:7 (5), 6:2, 6:2
№12 Белинда Бенчич (Швейцария) - Тимеа Бабош (Унгария) 6:3, 6:3
Катерина Бондаренко (Украйна) - №23 Светлана Кузнецова (Русия) 6:1, 7:5
№13 Роберта Винчи (Италия) - Ирина Фалкони (САЩ) 6:2, 6:3
Лорън Дейвис (САЩ) - Магдалена Рибарикова (Словакия) 7:6 (7) и отказване на Рибарикова
Анна-Лена Фридзам (Германия) - Кианг Ванг (Китай) 6:3, 6:4
Дария Касаткина (Русия) - Ана Конюх (Хърватия) 6:4, 6:3.