Шарапова продължава в Мелбърн, Вожняцки - не

Шампионката от 2008 година Мария Шарапова се класира за втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставената под номер 5 в схемата рускиня постигна лесен успех над Нао Хибино от Япония с 6:1, 6:3 за 73 минути. Шарапова наниза 11 аса в двубоя и направи пет пробива от 15 възможности. Рускинята допусна пробив при 5:2, когато сервираше за победата, но още в следващия гейм взе подаването на съперничката си.

"Не съм играла много мачове в последните седмици, но е страхотно да бъда тук и да започна сезона", каза Шарапова след двубоя.

За втория кръг се класира и шестата поставена Петра Квитова (Чехия), полуфиналистка от 2012 година, която се наложи над Луксика Кумкум (Тайланд) с 6:3, 6:1 за 70 минути.

Номер 16 в схемата Каролин Вожняцки от Дания отпадна в първия кръг. Полуфиналистката от 2011 загуби от Юлия Путинцева (Казахстан) с 6:1, 6:7(3), 4:6 за 3:12 часа. Датчанката, която е бивша номер 1 в света, отпада от първия кръг на турнира за пръв път в кариерата си. Вожняцки спечели лесно първия сет, но загуби втория след тайбрек. В третата част Путинцева направи решителен пробив за 5:4 и при свой сервис приключи двубоя. "Слаб старт на сезона. Аз допуснах да се върне в мача и това е основната ми вина, че не съм победител сега", каза датчанката след двубоя.

Рускинята Маргарита Гаспарян отстрани номер 17 в схемата Сара Ерани с 1:6, 7:5, 6:1.