Италианка даде сериозен отпор на Серина

Защитаващата титлата си на Australian Open Серина Уилямс започна с трудна победа участието си в тазгодишния турнир. Американката спечели с 6:4, 7:5 срещу италианката Камила Джорджи в мача си от първия кръг, който продължи 1 час и 47 минути. Макар да загуби в два сета, 35-ата в световната ранглиста показа доста силен характер и до последно се бори срещу тенисистка №1 в света.

Мачът тръгна повече от добре за Серина, която набързо направи два пробива и поведе с 4:1. Джорджи обаче съумя да върне единия от пробивите за 4:2, а след това спечели и собственото си подаване, за да намали изоставането си само на един гейм за 4:3. До края на сета обаче всяка от двете тенисистки печелеше своите сервис-геймове и така Уилямс се наложи с 6:4.

Вторият сет бе дори още по-оспорван. Джорджи започна леко разколебано и с огромни усилия спечели първия си сервис-гейм, като трябваше да спасява 4 точки за пробив, но все пак успя. След това започна дълга размяна на геймове на свой сервис и за двете тенисистки до 5:5. Тогава отново италианката трябваше да сервира и отново имаше сериозни затруднения. Тя успя да спаси две точки за пробив, а на два пъти имаше и точка за спечелване на гейма, но този път нервите и не издържаха и тя се пропука, като допусна да бъде пробита за 6:5. В 12-ия гейм Серина бе безпощадна при своето подаване и спечели на нула, с което затвори и мача в своя полза за 7:5 във втория сет.

Така поставената под №1 в схемата на турнира Серина Уилямс очаквано се класира за втория кръг в Мелбърн, като там тя ще се изправи срещу Су-Уей Шие от Тайпе.

"Играх час и 43 минути и не почувствах болки в коляното, което е много добра новина. Мисля, че днес бях силна на собствен сервис. Загубих подаването си веднъж, но след това останах концентрирана и в крайна сметка успях да спечеля мача", каза Уилямс след победата.

"Не съм спирала да играя от игрите в Лондон, а тази година също е олимпийска и определено ми трябваше малко почивка преди началото на сезона. Направих го, сега остава да тренирам и да продължавам да се готвя за дългата година", добави Уилямс.