Бивша звезда от "А" група наказа Касийяс, но отборът му допусна драматичен обрат (видео)

Порто измъчи максимално феновете си и няколко дни след загубата от Борусия (Дортмунд) в Лига Европа беше на път да регистира нов провал, но успя да обърне гостуващия Морейрензе от 0:2 до 3:2. Второто попадение за гостите, които са сред застрашените от изпадане от Примейра лига, бе дело на бившия халф на Лудогорец Фабио Ешпиньо. Той се разписа във вратата на Икер Касийяс в 28-ата минута и смълча феновете на "Ещадио до Драгао", след като Юри Медейрош вече бе дал изненадваща преднина на Морейрензе.

Обратът за Порто започна в края на първото полувреме, когато Мигел Лаюн се разписа от дузпа. Ешпиньо беше заменен в 70-ата минута, а малко след това кореецът Хюн Юн Сук изравни. Победата на Порто донесе Евандро в 77-ата минута.
Във временното класиране "драконите" са на трето място с 52 точки. Начело е Бенфика с 55 точки, колкото има и Спортинг (Лисабон), но "зелено-белите" са с мач по-малко.

ПОРТО - МОРЕЙРЕНЗЕ 3:2 (1:2)
0:1 Медейрош (10)
0:2 Ешпиньо (28)
1:2 Лаюн (41) д.