Униао Мадейра спря още един лидер в португалското първенство, Порто излезе начело

Порто излезе начело в португарското първенство, след като досегашният лидер Спортинг (Лисабон) отстъпи с 0:1 при госутването си на новака Униао Мадейра. Няколко часа по-късно Драконите отнесоха с 3:1 на собствен терен Академика Коимбра и събраха 36 точки от 14 мача. Спортинг остава 2-и с 35. Бенфика излезе на 3-а позиция заради победата си с 3:1 над Рио Аве, макар да заложи повече на играчи с малко практика, и вече има 31.

Униао Мадейра нанесе първо поражение на Спортинг през сезона, като единственото попадение вкара Данило Диас с глава в 79-ата минута. На малкия и къс терен на Униао си изпати и Бенфика в предишния кръг, който обаче си тръгна с 0:0. В интерес на истината, това беше първи и единствен удар за Униао в очертанията на вратата срещу 13 за гостите, което накара треньорът им Жорже Жезус да се чувства ощетен от съдбата.

Данило Перейра, Венсан Абубакар и Ектор Ерера вкараха за Порто пък при домакинството на Академика, а Руи Педро върна един гол за гостите накрая.

Бенфика и Рио Аве, който слезе на 6-о място в класирането, си размениха по едно попадение в рамките на 8 минути и този резултат се запази до средата на втората част. Жонас в 4-ата минута откри за Бенфика, а завърналият се от престой в руското и украинското първенство Ренан Бресан изравни от чудесно изпълнен фаул в 8-ата. След това Жонас в 80-ата минута и Раул Хименес оформиха крайното 3:1.

Брага е на 4-а позиция и има 24 точки, като може да се доближи до Бенфика, ако днес победи у дома Пасош де Ферейра. В последната среща от кръга Беленензес приема Боависта.