Нишикори превъзмогна болката и е на 1/8-финал

Кей Нишикори се класира за осминафиналите на Australian Open след много трудна победа над Гийермо Гарсия-Лопес със 7:5, 2:6, 6:3, 6:4. Японецът, поставен под номер 7 в основната схема, имаше проблеми с китката и това наложи да използва медицински таймаут. Нишикори видимо изпитваше болка по време на целия втори сет и го загуби с 2:6, но след това събра сили и пречупи съпротивата на Гарсия-Лопес.

Мачът на "Маргарет Корт Арина" беше изпъстрен с грешки и мина през няколко обрата, но в крайна сметка Нишикори наложи волята си. В спор за място на 1/4-финалите той ще се изправи срещу победителя от двойката Жо-Вилфред Цонга - Пиер-Юг Ербер.

През миналата година Нишикори отпадна именно на четвъртфиналната фаза в Мелбърн, а най-доброто му постижение в турнирите от "Големия шлем" е финалът на US Open.

Напред продължава и Давид Гофен. Белгиецът победи 20-ия в схемата Доминик Тийм от Австрия с 6:1, 3:6, 7:6(2), 7:5 за 2,58 часа. Гофен беше много убедителен в първия сет, но отстъпи инициативата във втория и Тийм се възползва. Третата част беше решена в тайбрек, спечелен от Гофен. Битката продължи до последната точка, като Тийм навакса изоставането си от един пробив и стигна до 5:5, но загуби следващите два гейма, а с това и мача.

"Беше много тежък двубой. Още по-трудно е, когато отсреща е твой приятел, но се радвам, че се справих с емоционалното напрежение", заяви след мача Давид Гофен.