Лудогорец пречупи ЦСКА - София в сблъсък с много нерви, юмруци и два червени картона и отново е шампион на България - отзивите от Разград след 3:1

Вавринка не допусна изненада срещу рекордьора Щепанек (видео)

Шампионът от 2014 година Стан Вавринка записа без проблемна победа срещу чешкия ветеран Радек Щепанек във втория кръг на Australian Open. Четвъртият поставен швейцарец надигра 37-годишния Щепанек с 6:2, 6:3, 6:4.

Щепанек записа името си в историята, след като стана най-възрастният тенисист, спечелил мач от основната схема на Australian Open в последните 38 години. В първия кръг Щепанек победи японеца Тацума Ито с 6:4, 6:4, 6:7 (5), 6:2 за 3 часа и 16 минути. Чехът, който тръгна от квалификациите, постигна това на възраст 37 години и 65 дни. Той е най-възрастният играч с победа в Мелбърн от 1978 година, когато Боб Кармайкъл (38 години, 183 дни) и Кен Розуел (44 години и 62 дни) печелят мачове на първия за годината турнир от "Големия шлем".

Бившият №8 в света Щепанек, който започва професионалната си кариера през 1996 година, днес нямаше шанс срещу 30-годишния Вавринка. Чехът успя да спечели веднъж подаването на швейцареца, но допусна пет пробива и бе постоянно тормозен от сервиса на Вавринка. Швейцарецът записа 15 аса по пътя към шестата си поредна победа през 2016 година, като все още няма загубен сет през новия сезон. В третия кръг Вавринка ще играе с друг чех - Лукаш Росол, който срази №25 в схемата Джак Сок (САЩ) с 7:6 (6), 7:6 (5), 6:3.

От турнира отпадна поставеният под №30 Жереми Шарди. След епичната си победа в първия кръг срещу латвиеца Ернестс Гулбис (13:11 в петия сет), французинът нямаше сили да се противопостави успешно на руснака Андрей Кузнецов и загуби с 4:6, 6:7 (5), 6:7 (5).

Напред продължават и двама австралийци, които ще се изправят един срещу друг в следващата фаза - Джон Милман и Бърнард Томич. Милман надви в петсетов маратон Жил Мюлер (Люксембург) с 4:6, 6:4, 6:2, 4:6, 7:5, а 16-ият поставен Томич надделя над италианеца Симоне Болели с 6:4, 6:2, 6:7 (5), 7:5.

Резултати от втория кръг на Australian Open, мъже:

№4 Стан Вавринка (Швейцария) - Радек Щепанек (Чехия) 6:2, 6:3, 6:4
№18 Фелисиано Лопес (Испания) - Гуидо Пея (Аржентина) 7:6 (2), 6:7 (4), 7:6 (3), 6:7 (8), 6:4
Андрей Кузнецов (Русия) - №30 Жереми Шарди (Франция) 6:4, 7:6 (5), 7:6 (5)
Лукаш Росол (Чехия) - №25 Джак Сок (САЩ) 7:6 (6), 7:6 (5), 6:3
Джон Милман (Австралия) - Жил Мюлер (Люксембург) 4:6, 6:4, 6:2, 4:6, 7:5
№8 Давид Ферер (Испания) - Лейтън Хюит (Австралия) 6:2, 6:4, 6:4
№16 Бърнард Томич (Австралия) - Симоне Болели (Италия) 6:4, 6:2, 6:7 (5), 7:5