Федерер не срещна трудности срещу Долгополов (видео)

Поставеният под №3 и 4-кратен шампион Роджър Федерер се класира за третия кръг на Australian Open. Във втория си мач на тазгодишното издание на турнира от "Големия шлем" в Мелбърн 34-годишният швейцарец не загуби сет срещу украинеца Александър Долгополов. Федерер спечели с 6:3, 7:5, 6:1 и очаква в следващата фаза победителя от двубоя между първата ракета на България Григор Димитров и аржентинеца Марко Трунхелити.

Федерер записа трета победа от три мача срещу 35-ия в световната ранглиста Долгополов. Носителят на рекордните 17 титли от "Големия шлем" направи 25 аса и спечели 88% (43 от 49) от точките, разиграни при първия му сервис. Бившият №1 в света не даде нито една точка за пробив в двубоя на Долгополов.

В първия сет Федерер проби на нула съперника си в шестия гейм. Сервирайки за сета при 5:3, Федерер направи три аса в деветия гейм и взе часта за 26 минути. До 5:5 във втория сет нямаше пробиви, но няколко грешки на 27-годишния украинец в 11-ия гейм донесоха пробив на швейцареца, който след това сложи точка на тази част със своя сервис. В третия сет Федерер даде на противника си само един гейм и грабна победата след общо 92 минути игра на "Род Лейвър Арина".

Резултати от приключили до момента мачове при мъжете от втория кръг на Australian Open:

№3 Роджър Федерер (Швейцария) - Александър Долгополов (Украйна) 6:3, 7:5, 6:1
№6 Томаш Бердих (Чехия) - Мирза Башич (Босна и Херцеговина) 6:4, 6:0, 6:3
№7 Кей Нишикори (Япония) - Остин Крайчек (САЩ) 6:3, 7:6 (5), 6:3
№15 Давид Гофен (Белгия) - Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) 6:4, 0:6, 6:4, 6:2
№19 Доминик Тийм (Австрия) - Николас Алмагро (Испания) 6:3, 6:1, 6:3
Федерико Делбонис (Аржентина) - Ренсо Оливо (Аржентина) 7:6 (5), 3:6, 6:7 (3), 7:5, 6:2