Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Севиля не показа милост срещу сензацията Мирандес (видео)

Севиля стана третият отбор след Барселона и Селта, който се класира за полуфиналите в турнира за Купата на краля. Втородивизионният Мирандес не успя да се противопостави на тима на Унай Емери и отстъпи с 0:3 у дома.

Първата среща в Севиля беше завършила 2:0 за андалусийци и това позволи на техния наставник да даде почивка на част от титулярите си. Още в 9-ата минута гостите получиха дузпа, превърната в гол от Висенте Ибора. До почивката и двата отбора създадоха по няколко добри положения, но резултатът остана непроменен.

В 70-ата минута младокът Хуан Муньос покачи на 2:0, а разгромния успех на Севиля оформи бранителят Хорхе Андухар - Коке.

МИРАНДЕС - СЕВИЛЯ 0:3 (0:1)
0:1 Ибора (9) д.
0:2 Муньос (70)