Севиля се подигра с градския съперник (видео)

Отборът на Севиля се класира с лекота за 1/4-финалите в турнира за Купата на краля. В реванша от осминафиналната фаза срещу градския си съперник Бетис футболистите на Унай Емери изнесоха истински спектакъл за феновете си и се наложиха с убедителното 4:0. Това беше трети мач между двата тима през сезона и "бяло-зелените" нито веднъж не отбелязаха гол. Двубоят от Примера завърши при нулево равенство, а в първия мач за купата Севиля спечели с 2:0 като гост.

Бетис беше воден от временния си наставник Хуан Мерино, който замени уволнения Пепе Мел. Положителна промяна в играта на отбора обаче не се забеляза. Севиля доминираше изцяло и още в 4-ата минута Хосе Антонио Рейес откри резултата. Крилото се възползва от поредица от рикошети и добута топката във вратата, пазена от Антонио Адан.

В 35-ата минута централният защитник Адил Рами беше оставен непокрит в наказателното поле и с левия крак покачи на 2:0. Севиля създаде и още няколко голови положения, но ги пропусна.

Картината не се промени през втората част. В 73-ата минута Кевин Гамейро беше изведен отдясно, напредна необезпокояван и стреля под плонжа на Адан. Разгромното 4:0 оформи Гаел Какута в 89-ата минута. Французинът се озова на добра позиция и с хубав шут под диагонала и вдигна на крака публиката на "Рамон Санчес Писхуан".

СЕВИЛЯ - БЕТИС 4:0 (2:0)